Sufinanciranje poludnevnog boravka

Udruga “Maslačak” Križevci je prijavama na natječaje Koprivničko-križevačke županije i Grada Križevaca osigurala sufinanciranje pružanja socijalne usluge poludnevnog boravka za osobe s intelektualnim teškoćama kojih je najviše iznad 21. godine života uključenih u ovaj projekt. Sufinanciranje je odobreno u iznosima od 14.000,00 kuna od strane Grada Križevaca i 5.000,00 kuna od strane Koprivničko-križevačke županije za 2020. godinu. Da podsjetimo opći cilj poludnevnog boravka odnosno ove socijalne usluge je prevencija institucionalizacije i podrška u povećanju kvalitete života i socijalne uključenosti osoba s intelektualnim teškoćama u lokalnoj zajednici. Kroz poludnevni boravak je uključeno 20 osoba s intelektualnim teškoćama. Predsjednica Udruge Tamara Premuš je 15. i 16. lipnja 2020. potpisala ugovore sa Gradom Križevcima i Koprivničko-križevačkom županijom o sufinanciranju projekta. Odobrena sredstva nisu dostatna za provedbu cijelog projekta, ali se nadamo odobrenju trogodišnjeg programa od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.