Završna konferencija projekta “Rukom pod ruku”

U multimedijskoj dvorani Gradske knjižnice „Franjo Marković“ dana 25.08.2016.god je održana završna konferencija u sklopu projekta “Rukom pod ruku“. Kroz ovaj projekt koji je provodila Udruga „Maslačak“ u partnerstvu s Centrom za socijalnu skrb Križevci i Osnovnom školom Ljudevita Modeca Križevci, djeci oboljeloj od cerebralne paralize osigurani su odgovarajući edukacijsko-rehabilitacijski tretmani i kineziterapija. Uz redoviti odlazak djece na bazene u Koprivnicu i Križevce, osigurana je i patronaža za djecu čiji roditelji nisu bili u mogućnosti dovoziti djecu na predviđene tretmane. Projekt je predstavila predsjednica Udruge Tamara Premuš naglasivši kako je iznimno zadovoljna polučenim rezultatima i odazivom roditelja na suradnju. Navedeni tretmani osim što su ojačali motoričke sposobnosti djece doprinijeli su i poboljšanju kvalitete svakodnevnog života. Osim Ministartava znanosti, obrazovanja i sporta koje je financiralo projekt u iznosu od 90.000,00 kuna i time podmirilo financijsku komponentu projekta, pomoć roditelja djece korisnika programa pokazala se kao najvažnija komponenta uspješnosti realizacije istog. Uz predsjednicu i voditelje projekta, konferenciji su prisutvovali i gradonačelnik Brano Hrg, njegov zamjenik Tomislav Katanović i ravnatelj Osnovne škole Ljudevita Modeca Dražen Bokan. Gradonačelnik je tom prilikom uputio čestitike svima koji su na bilo koji način potpomogli u realizaciji projekta naglasivši kako sve gradske ustanove trebaju što više provoditi ovakve i slične programe jer se njima jača veza između roditelja i djece te ujedno sprječava moguća opasnost od otuđenja jednih od drugih kao posljedica razvoja suvremenih tehnologija.

img_2317 img_2321 img_2325 img_2338