Slobodne i radno-proizvodne aktivnosti u Klubu “Maslačak” 01.01.2014.-31.12.2014.

Projekt je financiran sredstvima Grada Križevaca (15.000,00 kn), Koprivničko-križevačke županije (10.000,00 kn) te dobrovoljnim prilozima građana. Usmjeren je mladima s mentalnom retardacijom i potiče njihovu uključenost u životnu i radnu sredinu, odgovara na njihove potrebe za redovitim i organiziranim aktivnostima njima prilagođenim, a također odgovara i na njihove potrebe za radom i kreativnim izražavanjem kao i za novim učenjem te napredovanjem u onom što je već naučeno. Opći cilj projekta je doprinijeti poboljšanju kvalitete života mladih s mentalnom retardacijom. Projekt će se provoditi tijekom cijele 2014. godine (01.01.2014.-31.12.2014.), provodit će se svaki dan u tjednu po 3-4 sata, a lokacija je prostor Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci, Matije Gupca 36, vrt i voćnjak u Gundulićevoj 67 (i kuća kad se za to steknu uvjeti),  te javni prostori grada Križevaca. Predloženi projekt odgovara na potrebe petnaestak osoba s mentalnom retardacijom koje nisu uključene ni u jedan oblik skrbi niti u aktivnosti primjerene njima. Mladi su završili svoje redovito, formalno obrazovanje u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci, pretežno su na stupnju lake i umjerene mentalne retardacije, s udruženim teškoćama te su skoro svi iznad 21. godine. Nekima je oduzeta radna sposobnost te nažalost nisu konkurentni na tržištu rada pa ovim projektom želimo doprinijeti kvaliteti njihova života. Ovaj projekt odgovara na njihove potrebe za uključenošću u životnu i radnu sredinu, za redovite i organizirane aktivnosti koje su njima prilagođene, a također odgovara i na njihove potrebe za radom i kreativnim izražavanjem kao i za novim učenjem te napredovanjem u onom što je već naučeno. Korisnici, zbog svakodnevnih organiziranih i kvalitetnih aktivnosti, imaju osjećaj pripadnosti skupini te bolje slike o sebi. Aktivnosti mladih su organizirane svaki dan tijekom tjedna, u poslijepodnevnim satima, a uključuju slobodne aktivnosti kao što su ples i informatika, sadržaje radno-proizvodnih aktivnosti koje uključuju radnu i okupacijsku terapiju na vrtu i kreativnu radionicu, stručnog osposobljavanja koji obuhvaćaju: dramsku grupu, te učenje kuhanja. U projekt je uključeno i organiziranje prodajnih izložaba, otvorenih vrata za građane, sudjelovanje na svim događanjima na lokalnoj razini, ali i Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Križevci, kao i organizirane posjete, npr. odlazak na koncert, utakmicu, izlet, izložbe, druženja sa članovima srodnih udruga i slično. S mladima je svakodnevno prisutna jedna stručna osoba (zaposlena na neodređeno u Udruzi), a pojedine radioničke aktivnosti (zbog stručnosti te broja mladih) vode educirani stručnjaci, poput profesora  likovne kulture i drugih.

DSCN0835DSCN2212DSCN2237DSCN223810410892_609640992481309_8464862561335162824_n

 

 

Možda vam se svidi