Međunarodni dan osoba s Down sindromom

Povodom međunarodnog dana osoba s Down sindromom, već tradicionalno smo posjetili Ured gradonačelnika. Danas nas je primio zamjenik gradonačelnika, gospodin Tomislav Katanović. U kratkom posjetu razgovaralo se o integraciji osoba s Down sindromom u zajednicu u kojoj žive te o problemima sa kojima se susreću roditelji ove djece i mladih. Kristina Kranjčević, dipl. defektolog koja radi s djecom i mladima s Down sindromom istaknula je važnost sustavne potpore ovakvoj djeci od najranijih dana, no dodala kako je važno i integrirati ih u redovan obrazovno-odgojni sustav, a ne ih izdvajati u posebne ustanove. Prisutna je bila i predsjednica Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Križevci Tamara Premuš koja je naglasila da su mladima kad izađu iz sustava obrazovanja, otvorena vrata ove udruge u kojoj mogu korisno provoditi svoje slobodno vrijeme. Zamjenik gradonačelnika istaknuo je kako će Grad i dalje podupirati njihove aktivnosti u skladu s mogućnostima te da smatra također važnim senzibilizirati javnost i društvo na njihove potrebe i činjenicu da su i takva djeca i mladi ravnopravni članovi društva. Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Križevci kontinuiranim radom će nastojati i ovoj generaciji polaznika COOR-a  Križevci, nakon njihovog obrazovanja pružiti kvalitetne aktivnosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na gradskoj tržnici smo izložili radove nastale u kreativnim radionicama, a našim sugrađanima smo (za njihove dobrovoljne priloge) dijelili suncokrete koji su zaštitni znak osoba s Down sindromom. Neki od članova su se aktivno uključili i u kampanju šarenih čarapa te i na taj način podržali naše “Downiće”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA