10. godišnjica osnutka Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva

Predsjednica Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Križevci Tamara Premuš i voditeljica projektnih aktivnosti Martina Benjak prisustvovale su obilježavanju  10. godišnjice osnutka Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva u Koprivnici. Na ovom obilježavanju su sudjelovali predstavnici organizacija civilnog društva koje su u razdoblju od 2004. do 2013. godine provodile građanske inicijative kroz natječaj „Naš doprinos zajednici“.
Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Križevci je u 2013. godini provela inicijativu Zelena oaza Kluba „Maslačak“ u suradnji sa Srednjom gospodarskom školom Križevci. Na prijedlog Udruge, prof.Verka Filipović je dobila Priznanje za najbolju aktivisticu u provedenoj građanskoj inicijativi. Nakon dodjele priznanja uslijedio je rad po skupinama. Svaka od četiri skupine je mogla izabrati jedan od tri zadatka/problema i pokušati naći moguća rješenja. Rasprave su bile konstruktivne te je na kraju ponuđeno puno zanimljivih prijedloga. Ovo regionalno događanje održano je u Domu mladih Koprivnica, a bilo je prilika zadruženje, izmjenu iskustava i nova poznanstva.